Wykonanujemy instalacje wodno-kanalizacyjne metodą trójnikową lub rozdzielaczową.
Jakie materiały stosujemy do budowy instalacji wodnej?
W przypadku rur zasilających do wody pitnej stosujemy najczęściej tworzywo sztuczne HDPE. To polietylen o dużej gęstości odporny biologicznie i nienarastający kamieniem. Jego średnica może wahać się od 15 do 32 mm średnicy w zależności od zapotrzebowania obiektu w wodę.
Nieco inaczej projektuje się piony kanalizacyjne i całą instalację odpływową. Podstawowy materiał w obecnych czasach to PVC – lekkie i tanie tworzywo idealne do odprowadzania nieczystości. Domowe instalacje wodno-kanalizacyjne tworzone są z rur o średnicy do 160 mm.
W jaki sposób wykonywana jest instalacja kanalizacyjna?
W przypadku zasilającej instalacji wodnej rury montowane są pionowo i poziomo. Jednak instalacja kanalizacyjna nie bazuje na ciśnieniu, lecz spływie grawitacyjnym. Oznacza to, że rury odpływowe układamy ze spadkiem (ok. 2 cm na każdy metr rury). Prowadzimy je od każdego odbiornika (wanna, brodzik, umywalka, zlew, itd.) i łączymy z pionem kanalizacyjnym. W ten sposób grawitacyjnie odprowadza się zużytą wodę i ścieki do szamba, przydomowej oczyszczalni lub miejskiego systemu kanalizacyjnego.
Wszystkie instalacje wodno kanalizacyjne zbudowane sa przez nas z uwzględnieniem zasad szczelności i wydajności !!!
Zapraszamy do kontaktu: 882 757 704